YAZILIM (SLICER) KURULUMU


CURA YAZILIMINI BİLGİSAYARINIZA YÜKLEME VE YAZICINIZINI TANITMA

Kemiq yazıcılarının Cura yazılımına entegrasyon süreci tamamlanmak üzeredir.Entegrasyon işlemi tamamlandığında yazıcınızı Cura yazılımına tanıtım işlemini aşağıda anlatıldığı gibi kolayca yapabileceksiniz.

Beamup S modeli için kullanma klavuzuna bakınız..

Beamup L modeli için entegrasyon işlemi tamamlanana kadar, aşağıdaki adımları izleyerek yazıcınızı Cura yazılımına manuel olarak da tanıtabilirsiniz.

1-  İnternet sayfasından Cura yazılımı için .exe dosyasını indirin ve çalıştırın:

https://ultimaker.com/en/products/cura-software

Ekrana gelen ilk sayfada İleri  tuşuna, ikinci sayfada Kabul Ediyorum  tuşuna tıklayın.Bir sonraki sayfada sizden kurulumun yapılacağı konum istenecektir. Bilgisayarınızdaki konumu seçin ve İleri  tuşuna tıklayın:

2-  Bir sonraki sayfa sizden yazılımda kullanmak istediğiniz içerikleri ve dosya uzantılarını seçmenizi isteyecektir. Seçimleri aşağıda belirtildiği gibi yapın ve Kur tuşuna tıklayın:

3-  Yükleme işlemi bittikten sonra Bitir tuşuna tıklayın:
     Manuel yükleme için 'Cura programını çalıştır' seçeneğini iptal edin ve Bitir tuşuna basın. Daha sonra aşağıda bulunan 'Yazıcınızı Manuel Olarak Tanıtma' talimatlarını takip edin.

4-  Yazılım açıldığında, aşağıda gösterildiği gibi sizden yazıcınızı belirlemenizi isteyecektir. Cura, her bir yazıcı için ayrı profil ve baskı ayarları kullandığından dolayı, doğru yazıcıyı seçtiğinizden emin olun. Açılan listeden Diğer (Other) seçeneğinin altında, Kemiq Q2 yazıcı modelinizi (Alfa, Beta, Gama) seçin ve Yazıcı Ekle (Add Printer) tuşuna tıklayın:

                                                                                                                                               

YAZICINIZI MANUEL OLARAK TANITMA

Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin:

kemiq_cura_definitions
kemiq_cura_quality
kemiq_cura_meshes

İndirdiğiniz .zip dosyalarının içeriklerini (.zip dosyalarının içerdiği ayar dosyalarını), Cura yazılımının barındırdığı ilgili klasörlere aşağıda belirtildiği gibi aktarın.
Kurulum sırasında bir değişiklik yapmadıysanız, dosyaları aktaracağınız klasör varsayılan olarak "C:\Program Files\Cura versiyon no\resources" olacaktır.

Kemiq Cura Definitions

'kemiq_cura_definitions' zip dosyası içindeki 4 dosyayı (kemiq_q1.def.json, kemiq_q2_alfa.def.json, kemiq_q2_beta.def.json, kemiq_q2_gama.def.json) "definitions" klasörü içerisine atın:

 

 

Kemiq Cura Quality

'kemiq_cura_quality' zip dosyası içindeki iki klasörü (kemiq_q1, kemiq_q2) "quality" klasörü içerisine atın:

 

Kemiq Cura Meshes

'kemiq_cura_meshes' zip dosyası içindeki dosyayı (kemiq_q2.stl) "meshes" klasörü içerisine atın:

Cura yazılımını çalıştırın. Yazılım açıldığında, aşağıda gösterildiği gibi sizden yazıcınızı belirlemenizi isteyecektir. Cura, her bir yazıcı için ayrı profil ve baskı ayarları kullandığından dolayı, doğru yazıcıyı seçtiğinizden emin olun. Açılan listeden Diğer (Other) seçeneğinin altında, Kemiq Q2 yazıcı modelinizi (Alfa, Beta, Gama) seçin ve Yazıcı Ekle (Add Printer) tuşuna tıklayın: