Kargo ve İade Kuralları


KARGO

Ödemeniz onaylandığında, Kemiq Mağaza size bir onay e-postası yollayacaktır. Üretim süresi belirtilmeyen ürün siparişlerinin hazırlanıp kargoya verilme süresi 1-2 iş günüdür. Üretim süresi olan ürünler, üretimi tamamlandıktan sonra kargoya verilecektir. Kargo teslimat süreleri aşağıda belirtilmiştir.

Siparişlerinizin birden fazla adrese teslim edilmesini isterseniz, her bir adres için ek ücret alınacaktır.

Kemiq Mağaza, doğa olayları ya da başka nedenlerden oluşabilecek teslimat gecikmelerinden sorumlu değildir.

Tüm siparişler, teslimat süresi boyunca müşteriye ulaşana kadar Kemiq Mağaza güvencesi ve sorumluluğu altındadır.

KARGO ÜCRETLERİ VE TESLİMAT SÜRELERİ: YURTİÇİ (PTT Kargo)

FİYAT                            KARGO ÜCRETİ           KARGO TESLİMAT SÜRESİ
0-149 TL                               7,75 TL                                 3-5 iş günü
150 TL ve üzeri                 ÜCRETSİZ                             3-5 iş günü

KARGO ÜCRETLERİ VE TESLİMAT SÜRELERİ: YURTDIŞI (PTT Kargo)

KARGO ÜCRETİ           KARGO TESLİMAT SÜRESİ
70 TL                             7-15 (ülkeye göre değişmektedir.)

 

VERGİLER

Tüm yurtiçi siparişlerde, KDV toplam nihai fiyata eklenir. Ödeme onayından önce detaylı fiyatlandırma tablosunda vergi tutarı görüntülenebilir. Sipariş onayından sonra, Kemiq Mağaza müşterilerinden herhangi bir ek ücret talep etmeyecektir.

Yurtdışı siparişlerinde, KDV geçerli değildir. Kemiq Mağaza, yurtdışına teslimatı gerçekleşecek olan siparişlerde topla nihai fiyata herhangi bir vergi ücreti eklemeyecektir. Ayrıca teslimat adresini kapsayan ülke kanunları kapsamında uygulanabilecek olan ithalat vergisi ve tüm diğer vergilerden Kemiq Mağaza sorumlu değildir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışındaki herhangi bir adrese teslimat talep eden müşteriler, kargo ücreti haricinde, Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışındaki teslimat sürecinde doğabilecek tüm bu ücretlendirmelerden sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılacaktır.


İADE YÖNETMELİĞİ

Detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki info@kemiq.com e-posta adresine yazabilir ya da 0216 225 58 51 No’lu telefonumuzu arayarak ulaşabilirsiniz.

İadenizi PTT Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz. Kargonuzu gönderdikten sonra, gerekli olması halinde, gönderi kodunu paylaşmanız istenebilir. Lütfen kargo gönderi numarasını saklayınız.

İADE ŞARTLARI

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminizle ilgili destek bölümümüze ulaşarak bilgi verebilir ve ürününüzü PTT Kargo ile Kemiq Mağaza ödemeli geri gönderebilirsiniz.

İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilecek ve iadeniz gerçekleştiğinde size bir bilgi e-postası gönderilecektir.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve Kemiq Mağaza'nın doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir 'İADE FATURASI' ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini 'İADE FATURASI' kesilmediği takdirde gerçekleştirememekteyiz.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İadeniz Elimize Ulaştıktan Sonra

İade kargonuz Kemiq Mağaza'ya ulaştıktan sonra size bir bilgi e-postası gönderilecek ve ürün bedeli, ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' kapsamında 7 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır.

Ayrıca üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 15 gün içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz.

DEĞİŞTİRME ŞARTLARI

Kemiq Mağaza'dan yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünün niteliği ne olursa olsun değişim yapılmıyor. Ancak teslim aldığınız andan itibaren 15 gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek ürünü iade edebilirsiniz.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde pakedinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemli. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Ürünün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.

Saygılarımızla,

Kemiq Mağaza