KEMIQ, COVID-19 İLE MÜCADELEYE 3 BOYUTLU DESTEĞE DEVAM EDİYOR..


Covid-19 salgını sırasında, başta sağlık personelleri olmak üzere potansiyel enfekte insanlarla yakın temas halinde olmak durumunda kalan tüm hizmet personellerinin koruma ekipmanı ihtiyacını karşılamak adına geliştirdiğimiz koruyucu siperleri, kendi ürettiğimiz 3d yazıcılarımızda çoğaltıp birçok hastaneye bağışlamış bulunmaktayız.

Siper Vizör Çizim İndir   Montaj PDF İndir
 Ancak salgının hızlı bir şekilde yayılmasından kaynaklanan ekipman yetersizliğini gidermek için hızlı, pratik ve düşük maliyetli bu siperlerin 3d modelini ve üretim detaylarını, 3d yazıcısı olan ve bu harekete destek olmak isteyen herkesle açık kaynak olarak paylaşmak istiyoruz. Dileyen, imkanı veya ihtiyacı olan herkes yukarıda verilen linklerden tasarladığımız siper modelini ve üretim detaylarına ulaşabilir.

Koruyucu Siper Ne İşe Yarar?

Enfekte kişilerle yakın temas halinde bulunan insanlardan virüsün damlacık yolu ile bulaşmasını engeller. Fakat siper tek başına yeterli değildir ve maske ile beraber kullanılması gerekmektedir.

Nasıl Destek Olabilirim?

Eğer 3d yazıcı ile üretim imkanınız varsa aşağıdaki linkten model dosyasını indirip üretim detaylarını takip ederek kendi yazıcınızda üretebilirsiniz.

Siperi Dezenfekte Etmek Mümkün Mü?

Siperi sabunlu su ile veya en az %80 alkol barındıran dezenfektanlar ile dezenfekte edebilirsiniz.

İdeal Baskı Parametreleri Nelerdir?

Şimdiye kadar olan üretimlerimizden en hızlı ve en iyi sonuç aldığımız baskı parametreleri;

-PLA malzeme
-250 mikron çözünürlük
-60 mm/sn hız
-215 – 220 C derece baskı sıcaklığı
-Destek yapı (support) yok
-%25 iç doluluk oranı
-1.2mm duvar, alt ve üst kalınlığı


 

 

Daha detaylı bilgi için destek@kemiq.com