DİLİMLEYİCİ YAZILIMLARI (SLICERS)


3D modelinizi baskı dosyasına dönüştürmek için kullanılan bu yazılımlar, farklı çözünürlüklere göre modelinizi katman katman dilimleyip yazıcınızın kullandığı gcode dosyalarına çevirir.Kemiq ve BeamUp 3D yazıcıları varsayılan dilimleyici olarak Cura kullanmaktadır. Eğer başka bir yazılım kullanacaksanız gerekli detaylar ve kurulum ile ilgili destek ekibimizle görüşmeniz ve bilgi almanız gerekiyor.İşte Kemiq yazıcılarınızla beraber kullanabileceğiniz dilimleyicilerden bazıları;

1 . CURA
Cura, dünya üzerinden en çok kullanılan hızlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz dilimleme yazılımıdır. Kemiq 3D yazıcılarında varsayılan dilimleyici olarak Cura kullanılmaktadır. Cura’yı bilgisayarınıza kurduktan sonra yazıcı olarak Kemiq veya BeamUp yazıcı modellerinden hangisine sahipseniz direkt o yazıcıyı seçip önceden tanımlı baskı parametreleriyle işinizi hızlandırabilirsiniz. Cura kurulum aşamaları veya parametreler ile ilgili detaylara yazıcınızın kullanım kılavuzlarından erişebilirsiniz.
2 . SIMPLIFY3D
Simplify3d daha profesyonel endüstriyel parçalara yönelik, ücretli bir dilimleyici yazılımdır. Manuel destek yapısı oluşturabilme ve yazıcının tüm hareketlerinin kontrolüne açık olması nedeniyle en çok tercih edilen yazılımlardan biridir. Kemiq 3D yazıcıları için Simplify3d profilleri konusunda destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.
3 . REPETIER-HOST
Repetier aslında içerisinde kendi dilimleyicisini barındıran bir yazıcı host yazılımıdır. Bu yazılımın yazıcı kontrol arayüzüyle cihazınızın hareketlerini kontrol edebilir ve gcode girdilerinizi kendiniz oluşturabilirsiniz (ileri seviye kullanıcılar için).
4 . SLIC3R
Slic3r, Cura Engine gibi dünyaca kabul görmüş kendi dilimleyici motorunu barındıran yarı profesyonel ve ücretsiz dilimleyici yazılımlarındandır.
5 . ASTROPRINT
Astroprint yazıcınıza kablosuz bağlantıyla erişebileceğiniz, baskılarınızı bir kamera ile gözlemleyebileceğiniz ücretli bir modül bazlı dilimleyici yazılımdır. Bu modülü satın almak ve Kemiq yazıcılarınızda kullanabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

6 . MATTERCONTROL
MatterControl son zamanlarda yükselişe geçen açık kaynak kodlu bir kontrol ve dilimleyici yazılımı. Gelen güncellemeler ile birlikte diğer yarı profesyonel ve ücretsiz dilimleyiciler arasında yerini almış bulunmakta.